نقش جهان
خانه / تنگ مینا کاری مسی / فروشگاه تنگ مینا کاری مسی در مشهد

فروشگاه تنگ مینا کاری مسی در مشهد

مینا کاری هنری است که نزدیک به چند هزار سال قدمت دارد و از انواع صنایع دستی محسوب می شود و کیفیت تنگ مینا کاری مسی به دقت اجرا و ظرافت آن بستگی دارد. این محصول در مراحل مختلفی تولید می شوند که هر مرحله، زمینه ای برای مرحله بعد می باشد. این محصول عمر طولانی دارد و باید از آن مراقبت ویژه ای کرد و به دلیل وجود لعاب، باید این محصول را فقط با آب شست. بهتر است از وارد کردن فشار و ضربه به آن جلوگیری شود و همچنین مواظب باشیم تا وسایل نوک تیز به آن ضربه وارد نکنند.فروشگاه تنگ مینا کاری مسی در مشهد

مدرن ترین تنگ مینا کاری مسی

مدرن ترین تنگ مینا کاری مسیمینا کاری یکی از محبوب ترین نوع صنایع دستی می باشد. امروزه مینا کاری را به حجی انجام آن بر روی طلا و نقره، بر روی مس انجام می دهند. مدرن ترین تنگ مینا کاری مسی به دلیل طرح و رنگ های مس به کار رفته در آن، انتخاب بسیار خوبی برای افرادی است که می خواهند منزلشان را به شکلی بسیار زیبا تزیین نمایند.

در ساختار تنگ مینا کاری بیشتر از رنگ آبی استفاده می کنند زیرا مینا به معنای رنگ آبی می باشد و از سایر رنگ ها در این کار کمتر استفاده می نمایند، همچنین با نقاشی بر روی ظروف مسی، می توان طرح های بسیار زیبایی را ایجاد کرد.

مینا کاری از دیگر صنایع دستی بسیار پر سابقه تر می باشد و سابقه این هنر زیاد است. ظروف مینا کاری شده بسیار زیبا می باشند و در آن ها از طرح و نقش های بسیار زیبایی استفاده شده می شود. امروزه از تنگ مینا کاری مسی بیشتر به عنوان کالایی لوکس و شیک استفاده می گردد، همچنین از این تنگ مینا کاری شده زیبا می توان برای خوردن و آشامیدن نوشیدنی هایی مانند دوغ استفاده کرد.

یکی از مهمترین مزایای این محصول، قابلیت شستشوی راحت آن می باشد. زیرا این تنگ، کیفیت بسیار بالایی دارد و درب این محصول دارای نقوش بسیار زیبایی است.

این محصول را می توان هم به صورت درب دار و هم به صورت بدون درب استفاده نمود. برای نگهداری تنگ مینا کاری باید به مواردی توجه کنیم. به خاطر اینکه این محصول با لعاب پوشیده شده است و دارای ظاهر ظریفی می باشد، شستن این تنگ با آب گرم به این محصول ضربه وارد نمی کند ولی از ضربه زدن و کشیدن اجسام نوک تیز به آن باید جلوگیری کرد، همچنین حرارت زیاد نیز رنگ های این محصول را می سوزاند که باید از مجاورت آن در مقابل گرمای زیاد خودداری کرد.

تنگ میناکاری مسی بیشتر در چه مواردی استفاده می شود؟

تنگ میناکاری مسی بیشتر در چه مواردی استفاده می شود؟ امروزه صنایع دستی در کشورمان دارای طرفداران بسیار زیادی می باشد و مینا کاری هنر دستی ایرانی به شمار می رود و از مینا کاری برای دادن جلوه و طرح به ظروف سفالی استفاده می کنند.

قدمت این هنر به سال های پیش بر می گردد و اکنون نیز بسیاری از هنرمندان در سراسر کشور به این کار مشغول می باشند. از ظروف مینا کاری و مخصوصا تنگ مینا کاری مسی، برای جنبه تزیین و دکوری استفاده می شود.

امروزه به دلیل استقبال بیشماری که از محصولات مینا کاری از طرف مردم کشورمان و هم توریست های خارجی می شود، استاد کاران بسیاری به تولید این ظروف و مخصوصا تنگ میناکاری شده از مس مشغول هستند.

این روزها این ظروف بیشتر جنبه زینتی پیدا کرده اند. از این تنگ بیشتر برای جنبه تزیین استفاده می کنند اما از آن برای پذیرایی انواع نوشیدنی ها و شربت ها نیز استفاده می شود، همچنین آشپز ها نیز از تنگ مینا کاری درب دار برای تهیه اکثر غذاهای خود استفاده می کنند.

این تنگ دارای رنگ های شاد بسیار چشمگیری می باشد و قابلیت ست شدن با دیگر محصولات دکوری را دارد، همچنین این تنگ بسیار زیبا می باشد و برجستگی های روی آن، جلوه خاصی به آن بخشیده است.

قیمت این محصول به عوامل مختلفی از جمله جنس، نوع طرح و رنگی که در این تنگ به کار برده می شود بستگی دارد. امروزه استفاده از ظروف مسی میناکاری به دلیل قیمت پایین تری که مس نسبت به طلا و حتی نقره دارد بیشتر شده است و همچنین با حذف نمودن واسطه ها، این محصول را می توان به صورت اینترنتی و با قیمت مناسب تر خریداری نمود.

یکی دیگر از راه های خرید این محصول با قیمت ارزان، خرید این محصول به صورت عمده می باشد که باعث می شود قیمت نهایی این محصول به طور چشمگیری کاهش یابد.

مشخصات تنگ میناکاری مسی

مشخصات تنگ میناکاری مسیپس از اینکه بدنه تنگ میناکاری مسی ساخته شد، روی آن لعاب می ریزند و آن را کامل با لعاب پوشش می دهند و سپس این محصول را با قلم مو نقاشی می کنند و سپس آن را در دمای بسیار بالایی در کوره مخصوص نگه می دارند تا رنگ آن دوام و ثبات پیدا کند.

این تنگ مقاوم، ضد خش، براق و قابل شستشو است، همچنین از وارد آوردن ضربه به آن باید جلوگیری کنیم که با رعایت این ویژگی ها، این محصول سال های زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول ۳۰ سانتی متر ارتفاع دارد و قطر مرکزی آن ۹ سانتی متر می باشد.

این تنگ دارای براقیت و زیبایی خاصی می باشد. برجستگی ها و نقش و نگار های برجسته بر روی بدنه این تنگ، باعث جذابیت بیشتر این محصول شده است. به دلیل وجود لعاب بر روی بدنه آن می توانیم به راحتی این تنگ را بشوریم.

در تمیز کردن این محصول نباید از مواد شوینده قوی استفاده نمود بلکه باید پس از شستن این محصول، آن را با پارچه ای تمیز خشک نماییم تا عمر طولانی پیدا کند.

فروشگاه تنگ میناکاری مسی در مشهد

فروشگاه تنگ میناکاری مسی در مشهداین محصول در فروشگاه های صنایع دستی در سراسر کشور به فروش می رسد و همین طور در شهر مشهد نیز با قیمت مناسب موجود می باشد. خرید این محصول از این سایت، با قیمت مناسب و با کیفیت بالا انجام می شود و می توانیم هم با مراجعه حضوری به فروشگاه ها و مغازه های صنایع دستی در شهر مشهد و هم خرید غیز حضوری این محصول، اقدام به خرید آن کنیم و خرید این محصول به صورت اینترنتی از این فروشگاه دارای مزایای بیشماری نیز هست.از این مزایا می توان به دادن تخفیف ها، مشاوره قبل از خرید و ارسال سفارشات سریع اشاره کرد.

مطلب پیشنهادی

برترین خریداران تنگ مسی مینا کاری

تنگ مسی مینا کاری، امروزه صنایع دستی و هنرهای ایرانی به خصوص هنرهای سنتی اصفهان از شهرت جهانی بالایی برخوردار می باشد که دارای طرفدارن زیادی می باشد. این هنر

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با ما درباره ما