نقش جهان
خانه / کشکولی مینا کاری / کشکولی مسی مینا کاری / قیمت عمده کشکولی مسی مینا کاری با کیفیت

قیمت عمده کشکولی مسی مینا کاری با کیفیت

کشکولی مسی مینا کاری، یکی
از این هنرها و صنایع دستی ایران می باشد که به صورت سنتی و قدیمی در گذشته بوده و هم اکنون با کیفیت عالی و مرغوب در کشور رواج گسترده ای دارد که در شهر زیبای اصفهان از شهرت جهانی برخوردار می باشد و میناکاری هنر آتش و خاک با رنگ‌های پخته و
درخشان روی ظرف مسی به سبب چکش خوربودن آن راح تر و ساده نسبت به بقیه فلزها انجام می گیرد.

قیمت عمده کشکولی مسی مینا کاری با کیفیت

خصوصیات کشکولی مسی مینا کاری

خصوصیات کشکولی مسی مینا کاری

این محصولات عمده دارای ویژگی های خاصی می باشد که عبارتند از: مقاوم در برابر خط و خش و ضربه می باشند، قابل شستشو با آب گرم و اسکاج نرم می باشند، دارای کیفیت عالی و مرغوب می باشند، در این ظروف نقاشی از طریق دست صورت گرفته که دارای اهمیت خاصی می باشد.

امروزه میناکاری و  ظروف مسی ورکاده بر روی انواع ظروف مسی از شهرت خاصی برخوردار می باشد که علاقه مندان زیادی را به خود جلب نموده و نیز افراد می توانند از طریق سایت اینترنتی این محصولات عمده را با کیفیت عالی و قیمت مناسب خریداری نمایند که از این محصولات می توان به عنوان سوغاتی و هدیه استفاده کرد.

برای تهیه و تولید این محصول عمده ابتدا، ظرف مسی را انتخاب و مسگر آن را به شکل و اندازه مورد نظر می سازدو سپس توسط استاد ماهر قلم زن این ظرف قلم زنی می شود که این کار توسط ابزار مهم قلمزنی بر روی ظرف نقش و نگارهای برجسته روی آن انجام می گیرد و بعد از آن توسط استاد کار مینا، لعاب سفید رنگی روی این محصول پاشیده می شود و در کوزه قرار می دهند تا برای نقاشی کردن آماده شود سپس بعد از آماده شدن، روی ظرف را از طرح های زیبا و جذاب پیاده می کنند و جهت ثابت شدن رنگ روی ظرف، دوباره بعد از نقاشی کردن آن را درون کوره قرار می دهند که این مرحله به چندین صورت انجام می گیرد تا به رنگ مطلوب و خاص و درخشان درآید.

ظروف کشکولی میناکاری شده مسی، دارای انواع و اقسام مختلفی می باشند که در طرح و رنگ های متنوع و زیبا با کیفیت بسیار عالی بدست هنرمندان و متخصصان عرصه میناکاری در شهر اصفهان تولید و در سراسر کشور به قیمت مناسب به صورت عمده در بازار عرضه می شود.

مراحل ساخت کشولی مینا کاری مسی قهوه ایی

مراحل ساخت و تولید کشکولی مینا کاری مسی قهوه ای و  ظروف مسی قلم کاری به این صورت می باشد که داخل ظرف مسی و یا پشت بشقاب ها را از ماده ای به نام قیر مذاب پر می کنند سپس طرح مورد نظر را با استفاده از ابزار مخصوص بر روی ظرف قلم زنی می کنند بعد از پایان کار قیرهای داخل ظرف را خالی می کنند و عملیات پرداخت کاری، سفید کاری، و دوده زنی را بر اساس نیاز بر روی ظرف را انجام می دهند. ظروفی که قلم زنی می شوند اغلب شامل: انواع گلدان ها، تنگ قلم زنی، قندان و شکلات خوری، بشقاب های قلم زنی، سینی و شیرینی خوری و دیگر ظروف ها که هر کدام  بسته به نوع خود دارای کاربردی جداگانه می باشند.

بر روی ظروف قلم زنی انواع و اقسام نقش و نگارها دیده می شود که شامل: نقوش پرندگان، اسلیمی، رخ و چهره و غیره می باشند که جذابیت و زیبایی خاصی را در بر روی ظرف ها به جا می گذارند و چشم هر بیننده ای را به خود جلب می نمایند.

تفاوت های زیادی بین بشقاب های میناکاری مسی و سفالی وجود دارد که استادان ماهر در این عرصه توانسته اند از هر دو نوع به عنوان هنر و صنعت دست استفاده و نقش و طرح و رنگ گوناگون بر روی آنها زیبایی خاصی را نشان دهند که بر روی ظروف سفالی از لعاب برجسته استفاده می کنند که اغلب تفاوت آنها در مشخصات ظاهری  و جزئیات ظرف یا بشقاب می باشد.

سایز بندی کشکولی مسی مینا کاری

سایز بندی کشکولی مسی مینا کاریسایز کشکولی مسی، این ظروف کشکولی مینا کاری مسی، از دو نوع کاسه و بشقاب می باشند که هر کدام در ابعاد و سایز و اندازه های مختلف ساخته می شوند که با طرح خاص اسلیمی، که دارای گل بوته های ریز می باشد طراحی و نقاشی می شود. این بشقاب و کشکول مسی محصولی جذاب و شیک می باشد که زیبایی را به منزل و محیط کار می باشد. از دیگر خصوصیات ویژه این محصولات عمده، نوع جنس، طرح و رنگ، ابعاد کشکول، ابعاد بشقاب، کاربرد آن و دیگر موارد می باشند که در ساخت این محصول نقش زیادی را ایفا می نماید.

بسیاری از این محصولات زیبا بر روی بشقاب های شیشه ای به صورت میناکاری شده می باشد که دارای ارزش زیادی است که بدست هنرمندان اصفهانی تولید و روانه بازار می شوند. عوامل مختلفی در تعیین قیمت انواع ظروف مسی میناکاری شده دخالت دارند که شامل: سایز و اندازه محصول، مدل و نوع آن، سبک طرح های مینا کاری، ظرافت و زیبایی به کار رفته در ظرف، تعداد رنگ های مورد استفاده شده، هماهنگی و ترکیب رنگ های مناسب و غیره می باشند.

امروزه افراد زیادی از بشقاب میناکاری شده مسی به عنوان تابل یا قاب استفاده می کنند که زیبایی خاصی را به محیط خانه یا محل کار می بخشد که این نوع ظرف دارای طرفداران زیادی می باشد این ظرف را در ابعاد مختلف با ضخامت بالا انتخاب می کنند که جنس آن از مس خالص می باشد در صورتی که برای بعضی از بشقاب ها از جنس چوبی نیز استفاده می شود و خریداران می توانند آن را با کیفیت عالی و قیمت مناسب خریداری نمایند.

پرطرفدار ترین کشکولی مسی فیروزه ای مینا کاری اصفهان

کشکولی مسی فیروزه ای، یکی از آثار خاص و ماندگار در صنایع دستی ایران محسوب می شود که منحصر به فرد می باشد و نیز کیفیت تولید و ساخت این محصول و همچنین مقاومت و استحکام بالا و ظرافت خاص این ظرف با استفاده از طرح های خاص و ویژه اهمیت خاصی را به این محصول داده است. از این محصول به عنوان دکوراسیون برای تزئین منزل و محیط کار استفاده می شود.

این محصولات اگر به درستی نگهداری شوند به خوبی نیز تمیز می شوند که از آنها می توان به عنوان وسیله زینتی و اصیل ایرانی لذت برد و همچنین به عنوان بشقاب مینا کاری قاب دار مناسب و مورد استفاده قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با ما درباره ما